Aj tento rok sa na Vaše ratolesti tešíme na denných letných táboroch, ktoré vďaka Vašej spokojnosti a obrovskému záujmu zo strany verejnosti organizujeme realizujeme už štvrtý rok po sebe. Vďaka našim bohatým skúsenostiam, profesionalite a láske k deťom sa naše tábory stali jednými z najvyhľadávanejších letných voľnočasových aktivít v okolí, no radosť a dobré meno nám robia najmä pozitívne ohlasy od rodičov, firiem, i samotných detí.

Ak Vás zaujala možnosť denného táboru v Motoline, nech sa páči, pokračujte v čítaní, všetko potrebné sa dozviete práve tu.

Podrobnosti o letných táboroch

  • Denné Tábory v Motoline prebiehajú počas celých letných prázdnin s výnimkou posledného júlového týždňa ktorý je vyhradený na dôkladnú sanitu priestorov. Jeden turnus tábora trvá 5 dní (od pondelka do piatku)  a každý deň prebieha v čase od 8:00 do 16:00.
  • Vaše dieťa sa môže zúčastniť aj viacero turnusov, keďže každý týždeň sa mierne odlišuje.

Aké tipy letných táborov ponúkame?

Pri rozhodovaní sa pre vhodný letný program pre Vaše ratolesti máte u nás na výber z dvoch tematík táborov, ktoré každoročne organizujeme, a však skúsiť môžete aj oba:

KREATIVKO (6-10 rokov)

❤️🎨📣VŠETCI MALÍ UMELCI POZOR 📣🎨❤️
Miluje Vaše dieťa kreslenie či vyrábanie? Tak potom ste na správnom mieste! Náš nový tábor je vhodný pre všetky malé kreatívne dušičky. Je zameraný na rozvoj talentu, výtvarného cítenia a zručností pre deti vo veku od 6 do 10 rokov.
V priebehu týždňa sa učia Vaše ratolesti spolupráci, objavujú a experimentujú s rôznymi výtvarnými aj bežnými materiálmi, trénujú si motoriku, ale hlavne rozvíjajú tvorivosť a sebadôveru. Vedeli ste, že proces tvorby zásadným spôsobom ovplyvňuje sebahodnotu a stabilitu dieťaťa?
Avšak, okrem tvorivých činností a hier s farbami a tvarmi, čakajú na deti aj rôzne súťaže, hry a výlety. Ale nemusíte sa báť! Program je dostatočne flexibilný na to, aby mohol byť prispôsobený počasiu či preferenciám detičiek a iným nepredvídateľným situáciám.
Aktivity sú pod vedením študentky výtvarného umenia, naše animátorky majú pedagogické vzdelanie I. stupňa, a bohaté skúsenosti s prácou s deťmi.
Termín:

15.7 – 19.7.2024
5.8 – 9.8.2024
26.8 – 30.8.2024

Cena za 1 turnus je 135 eur.

 MOTOLINO TÁBOR (Športový)

Vhodný pre menšie detičky (4/5-8 rokov).

Športový tábor sa nesie v duchu tradičného prepojenia hry, športu, kreativity a zábavy. Hra detí prebieha prevažne v kolektíve, pripravené sú rôzne zábavné, športové a kreatívne aktivity, ktoré prebiehajú pod dozorom našich skúsených a šikovných animátoriek. Všetky naše animátorky majú pedagogické vzdelanie I. stupňa a bohaté skúsenosti práce s deťmi. Športový tábor je zameraný je na rozvoj psychosociálnych, motorických, kognitívnych zručností, učíme sa pracovať v skupine, stimulujeme zdravú súťaživosť a však za každých okolností zohľadňujeme individuálne potreby a limity každého nášho táborníka. V rámci kolektívnej hry sú využívané rokmi overené i moderné stratégie k prístupu dieťaťa, a celý tábornícky program na 5 dní je plný hier, ktoré majú sami o sebe pozitívny vplyv na psychický, sociálny a motorický vývin každého dieťaťa. Prioritou pre nás je, aby Vaše deti boli s nami šťastné a usmiate. Na každý deň je pripravený pevný špecifický program, ktorý je však dostatočne flexibilný na to, aby bol prispôsobovaný počasiu, skupinovej dynamike, preferenciám detičiek a iným nepredvídateľným okolnostiam. Hodinový rozpis všetkých aktivít na celých 5 dní obdrží každý objednávateľ (zákonný zástupca) v e-maily, spolu s jedálničkom na konkrétny týždeň turnusu. Detičky majú počas celých piatich dní zabezpečené nutrične vyvážené raňajky, desiatu, obed, aj olovrant. Špecifické požiadavky na stravu, alergie, či iné zdravotné obmedzenia uvedie zákonný zástupca v prihláške. V prípade otázok nás kontaktujte na t.č. 0949 863 836

Uskutočňuje sa v nasledovných termínoch:

8.7 – 12.7.2024

29.7 – 2.8.2024

19.8-23.8.2024

Cena za 1 turnus je 125 eur.

LEGO TÁBOR

Je vhodný pre staršie detičky (6-11 rokov)

LEGO tábor je tým správnym miestom pre všetkým malých milovníkov lega. Hlavnou časťou programu je skladanie a programovanie špeciálneho lega. Detičky sa rozdelia do skupín po troch a striedajú si počas týždňa funkcie – hľadač, staviteľ, programátor.

Hľadač – vyhľadáva konkrétne lego, ktoré podáva staviteľovi.

Staviteľ – stavia lego.

Programátor – dáva inštrukcie a pomocou tabletu naprogramuje lego.

Výsledkom je lego, ktorým detičky môžu pomocou tabletu hýbať a vykonávať rôzne funkcie. (napr. vesmírny robot, ktorý zberá známky života na novej planéte, formula, s ktorou sa môžu pretekať s ostatnými detičkami)

V priebehu týždňa sa učia deti spolupracovať, trénujú si motoriku, učia sa pracovať s rôznymi funkciami lego programu (pridávanie rôznych zvukov, pohybov, rýchlostí) a tvorivosti. Okrem špeciálneho lega disponuje Motolíno aj klasickým, s ktorým sa môžu počas týždňa hrať.

Avšak, na svoje si tu prídu všetky deti. Okrem aktivít s legom sú pre vaše ratolesti pripravené aj rôzne súťaže, zábavné a športové hry či výlety. V stredu si na svoje prídu kreatívne duše, pri našich tvorivých dielničkách, ktorých práce zostanú vystavené počas všetkých táborov.  Program je ale dostatočne flexibilný na to, aby mohol byť prispôsobený počasiu či preferenciám detičiek a iným nepredvídateľným situáciám.

Tábor prebieha pod dozorom skúsených a šikovných animátoriek, ktoré majú pedagogické vzdelanie a bohaté skúsenosti s prácou s deťmi. Detičky majú počas celých piatich dní zabezpečené nutrične vyvážené raňajky, desiatu, obed, aj olovrant. Špecifické požiadavky na stravu, alergie, či iné zdravotné obmedzenia uvedie zákonný zástupca v prihláške.

Uskutočňuje sa v nasledovných termínoch:

1.7 – 4.7.2024 CENA 110€ (4 dni)
22.7 – 26.7.2024
12.8. – 16.8.2024

Cena za ostatné lego turnusy je 135 eur.

Samozrejmosťou na letnom dennom tábore je zdravá a vyvážená strava vo forme desiaty, obedu a olovrantu.

Vaše deti môžete prihlásiť priamo v Motoline v Nitre, alebo na tel. 0949 863 836, či emailom: tabory.motolino@gmail.com

Chcete prihlásiť svoje dieťa na tábor?

Vyplňte prosím prihlášku na tábor s potrebnými údajmi.

Takto sme sa mali na táboroch minulý rok